Podumowanie miesiąca: kwiecień.

30

-

04

-

2018

Koniec miesiąca to czas na podsumowanie swoich starań na rynku, analiz, wejść, wyciągnięcie statystyki. Dziś - zrobiliśmy dla Was pierwsze i na pewno nie ostatnie podumowanie naszych starań na stronie przez pierwsze 3 tygodnie działania!

Wątek podsumowujący naszą działalność z: kwiecień.

Koniec miesiąca to czas na podsumowanie swoich starań na rynku, analiz, wejść, wyciągnięcie statystyki. To właśnie te informacje dają nam odpowiedź zwrotną czy sposób, system, zarządzanie kapitałem, którym się posługujemy są wykorzystywane poprawnie oraz czy nasze zaangażowanie i dyscyplina względem tych elementów nadal jest na odpowiednim poziomie. Miesiące tak jak i dni - potrafią być dobre i słabsze, jednak każdy z nich jest osobną lekcją i chwila refleksji nad podstawowymi informacjami z przebiegu naszych sesji powinna zagościć u każdego szanującego się inwestora, tradera czy spekulanta. W tym miesiącu -jak i w każdym następnym- przygotowaliśmy dla Was niewielkie zestawienie naszej pracy w kwietniu, aby zobaczyć, jaka statystyka z tego płynie i co można poprawić.


Krótki wstęp - analiza działalności.

Jako, że zaczęliśmy pracę na stronie dokładnie 9 kwietnia, a więc równe 3 tygodnie temu- treści jeszcze nie było aż tak wiele, ale za to jak co dzień- staramy się, aby były na jak najwyższym poziomie. Planowanie rozpoczęcia działania na stronie rozpoczęło się u nas wraz Łukaszem już od dawna - zawsze jednak było coś ważniejszego do zrobienia i w sumie do stworzenia tej strony finalnie doszło całkiem spontanicznie - a sam zamysł graficzny powstał w kilka godzin. Jak to się mówi - najlepsze projekty i pomysły to te, które przychodzą nagle. Myślę więc, że i z tym tak było. Mamy wiele pomysłów związanych z tą stroną, jednak nie chcemy na chwilę obecną robić szczegółowych planów- ponieważ jeśli zaczęło się dosyć spontanicznie, to i spontanicznie chcemy dochodzić do innych rozwiązań związanych ze stroną.

Jak już wspomniałem, 3 pełne tygodnie pracy za nami- a to dopiero początek. I choć to początek, to mamy nadzieję, że treści Wam się podobają, a przebieg analiz zarówno tych klasycznych jak i tych dziennych jest czytelny i klarowny. Jeśli macie jakieś sugestie, zawsze warto skorzystać z formularza kontaktowego na stronie. A jak już jesteśmy przy Waszych interakcjach ze stroną, to oto garść statystyk :-)

W tym miesiącu udało nam się sprawić, że na naszej stronie pojawiło się prawie 2300 unikalnych użytkowników, odsłoniliście stronę ponad 33 tysiące razy, a stronę skomentowaliście ponad 230 razy! Za to, i za wiele ciekawych sugestii z Waszej strony serdecznie dziękujemy! 

Nasze działania.

O sporządzanie podsumowań naszych działalności prosiliście już na samym początku powstania strony. Nie mogliśmy zatem przejść obok tego obojętnie i choć okres jest stosunkowo krótki, to parę wniosków już na chwilę obecną można przygotować. Z każdym miesiącem będziemy nabierać wprawy i choć początkowo wątki mogły być chaotyczne, dziś już usystematyzowaliśmy zawartość naszych treści.
Większość z wątków to codzienny, uaktualniany wątek dnia, choć nie brakuje również klasycznych analiz, odpraw live oraz analiz wideo zamieszczonych online. Jak to wyglądało na przestrzeni ostatniego miesiąca? Garść statystyki znajduje się poniżej.

Od 9 kwietnia do dnia dzisiejszego (czyli 30 kwietnia) udało nam się przygotować dla Was:

 • 16 codziennych "wątków dnia",
 • 13 klasycznych analiz indeksów oraz par walutowych,
 • 2 wydarzenia (w tym relacja z wydarzenia),
 • przedstawiona jedna, konkretna i pełna opisów- pierwsza część strategii, którą się posługujemy na co dzień (PSV).

Z codziennych wątków, w których nie tylko przygotowuje siebie ale i również Was do sesji, opisując kontekst polityczny, ekonomiczny oraz zdarzenia z sesji azjatyckiej- można wyróżnić następującą statystykę: 

 • Przygotowałem 72 opisy zdarzeń indeksów oraz par walutowych,
 • Zapostowałem w sumie 52 wejścia na żywo,
 • Co średnio, na jednego posta wychodzą prawie 4 wejścia,
 • 9 z nich wylądowało na SL'u co stanowi 17% wejść,
 • 8 z nich znalazło się na pozycji wyjściowej - czyli poziomie break even, co stanowi 16% wejść,
 • 35 z nich osiągnęło zamierzany cel z opisu wejścia, czyli 67% całości wejść,
 • 93% wejść odnosiło się do niemieckiego indeksu DAX
 • 7% zaś byłby to pary walutowe takie jak EUR/USD oraz GBP/USD.

Klasyczne analizy rynków - głównie wykonywanych dla Was przez Łukasza Stefanika. Statystyka może jest krótsza, ale bardzo imponująca: Łukasz przygotował dla Was 12 postów z czego 10 z nich wykonało plan, czyli 83% prawidłowych zamiarów względem rynku.

Podsumowanie.

Sporządzając ten niewielki raport zrobiłem własną analizę grzechów i w tym miesiącu nie było ich wiele - choć zawsze można coś poprawić. W moim odczuciu (choć nie stanowi to formy rekomendacji!) pokazywanie takich wejść jest są tyle ciekawe, że możecie przyjrzeć się w jaki sposób na co dzień podchodzę do wykresów. Niestety nie zawsze udaje mi się pokazać wszystkie wejścia, jednak 52 wejścia na 15 analiz (pierwsza nie miała postowanych zagrań) to i tak jest to dobry wynik. Głownie zawdzięczam to dość szybkiej organizacji i przygotowania szablonu komendy, w której wypełniam tylko dane dotyczące poziomu wejścia i ew. poprawi co do SL/TP.

Wraz z Łukaszem przygotowaliśmy dla was wiele godzin materiałów od odczytania, przeanalizowania i zagłębienia się. Wspólnie wkładamy sporo starań nie tylko nad całością strony jako ogółu, ale również dla poszczególnych elementów techniki oraz idei tradingu. Rozumiem przez to szlifowanie podejścia analitycznego oraz promowanie racjonalnego podejścia do tradingu, w którym nie ma mowy szczęściu, nie stawianiu zleceń obronnych, gridowaniu czy mówiąc kolokwialnie - olewaniu zasad bezpieczeństwa kapitału. Z całą pewnością idealni nie jesteśmy- co więcej, jesteśmy tylko niewielkimi retail'ami, którzy po prostu dzielą się tym, co wiedzą i tym, co przez lata budowania dostrzegli na rynku, ale przez taką formę sami podnosimy swoje umiejętności.

Z tego miejsca i jednocześnie zakańczając - serdecznie dziękujemy Wam za codzienne zaglądanie tutaj, komentarze, sugestie i dzielenie się i Waszym podejściem. Wszystkie te powyższe statystyki ogromnie nas cieszą i jeśli uważacie, że nasza praca jest coś warta, zawsze możecie like'ować, komentować, udostępniać i podawać dalej na różne sposoby naszą stronę i treści. To niewiele, a ogromnie nam pomoże :-)

Pozdrawiamy i do kolejnego podsumowania!
Maksymilian Bączkowski i Łukasz Stefanik.

Maksymilian Bączkowski

Analityk / Trader rynku OTC

Od 2011 roku działa jako Trader na rynku OTC/FX – głównie daytrader. Twórca autorskiej strategii podejścia do inwestycji średnioterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i praca, którą wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej