Krótkie na edku - w drodze do Poznania

13

-

04

-

2018

Razem z Maxem jesteśmy dziś w drodze do Poznania. Co prawda, nie lubię tradować podczas podróży, natomaist jeżeli są ku temu przesłanki - zdarza mi się zająć pojedyńcze transakcje.

EUR/USD

Jeden z moich stałych setupów to wejście po zanegowaniu tendencji. Wykorzystuję do tego układ Overbalance, czyli największa korektę w danym swingu. Na parze EUR/USD doszło wczoraj do wybicia lokalnego układu Overbalance - zielone prostokąty, dlatego też zająłem pozycje krótkie. Najbliższe wsparcie znajduje się przy 1,2300, jeżeli poziom zostałby wybity, można by oczekiwać większych spadków. Zlecenia zostaną zabezpieczone w momencie dojścia do 1,2300, o czym również zapostuję, aktualizując analizę. Scenariusz zostanie zanegowany w momencie wyjścia powyżej 1,2345, wtedy też zamknę pozycje na stracie.

EUR/USD - interwał H1, kliknij aby powiększyć

Łukasz Stefanik

Analityk / Trader rynku OTC

Analityk i Trader związany z rynkiem OTC od 2009 rynku. Specjalizuje się w geometrii rynkowej. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie o specjalizacji rynki finansowe. W podejmowaniu decyzji inwestycyjnych kieruje się głównie analizą techniczną.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej