EUR/USD i Payrolls

04

-

05

-

2018

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

EUR/USD

Od ponad dwóch tygodni możemy obserwować wyraźne spadki na parze EUR/USD. Zobaczmy, jak wygląda sytuacja techniczna, pod względem analizy wykresu metodą Overbalance.

Na interwale D1 doszło do wybicia dolnego ograniczenia układu OB, może to świadczyć o zmianie trendu na spadkowy... Należy jednak pamiętać, że dziś o 14:30 poznamy ważne dane z USA, które mogą nieco ruszyć rynkiem. Oprócz Payrollsów, poznamy także odczyty PMI podczas sesji europejskiej. Dlatego też z ostateczną oceną sytuacji wstrzymałbym się do zakończenia dzisiejszej sesji, która moim zdaniem powinna nadać kierunek na kolejny tydzień. Pomimo zamknięcia wczorajszej świecy D1 wzrostowym korpusem, cena znajduje się poniżej dolnego ograniczenia układu OB, co sugeruje dalsze spadki, Jednak gdyby dane okazały się negatywne dla dolara i zobaczylibyśmy wzrosty na EUR/USD, to zamknięcie się świecy D1 powyżej 1,2010 i powrót powyżej dolnego ograniczenia układu OB, będzie sygnałem do wzrostów. Czeka nas wiec ciekawa sesja ;)

EUR/USD - interwał D1, kliknij aby powiększyć

Na niższym interwale czasowym - H1, cały czas dominuje tendencja spadkowa, tutaj wiarygodnym sygnałem większej korekty wzrostowej, będzie wyjście powyżej górnego ograniczenia lokalnego układu OB - 1,2017.

EUR/USD - interwał H1, kliknij aby powiększyć

Łukasz Stefanik

Analityk / Trader rynku OTC

Analityk i Trader związany z rynkiem OTC od 2009 rynku. Specjalizuje się w geometrii rynkowej. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie o specjalizacji rynki finansowe. W podejmowaniu decyzji inwestycyjnych kieruje się głównie analizą techniczną.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej