EUR/GBP - Możliwa projekcja Swing-long?

16

-

04

-

2018

EUR/GBP - Możliwa projekcja Swing-long?

EUR/GBP

Na wykresie H1 na parze EUR/GBP widać z niewielkiego odcinka typowy setup wzrostowy po wybiciu lokalnego wsparcia. Każdy, kto śledzi moje wpisy lub grupę od razu zrozumie, gdy powiem, że dołek to typowe 1-2-3 z setup'u long swing. Jednak jeszcze za wcześnie by o tym mówić z perspektywy średnioterminowej.

EUR/GBP - H1 przybliżenie (kliknij aby powiększyć)

Setup można rozegrać na dwa sposoby - z bliższego spojrzenia na rynek oraz z dłuższego swing-longa dopiero po wybiciu zaznaczonej strefy oporowej z oscylowaniem na terminem około 2-4 tygodni. Bliższy, przedstawiony powyżej to setup typowo pod utrzymanie -jakby to powiedziała większość- ORGR'a stworzonego po wybiciu lokalnego dołka.

Tu - jak widać zaznaczyłem trzy najważinejsze części ewentualnego rozwinięcia sytuacji. Po ówczesnym re-teście choć 50% ostatniego impulsu pozycjonowanie wydaje się racjonalne z R:R 1:2,2 jak poniżej.


LONG: 0.86520, SL: 0.86333 (18p.) TP1: 0.86900 TP2: Przebicie strefy oporowej - prowadzenie po sekwencji.

Z wolumenowego punktu widzenia również widać prawdopodobieństwo wykończenia ruchu spadkowego - o czym świadczy choćby duży, choć stosunkowo mniejszy wolumen na dołku.

EUR/GBP vol  (kliknij aby powiększyć)

Jeśli chodzi o większy swing i przygotowanie pod niego na obranie poniżej zamieszczonym widać, że możliwy poziom to aż 0.87950 a więc około 100 pipsów od poprzedniego poziomu oporowego.

EUR/GBP - H1 swing po przejściu strefy  (kliknij aby powiększyć)

Rozegranie wydaje się proste - re-test strefy poprzedniego oporu, który wówczas byłby dla nas wsparciem, najlepiej również uwzględniając średnie (33/88) na wykresie H1 i można będzie podjąć próbę. Jeśli dojdziemy do tego miejsca zaktualizuję wpis o to, czy wchodziłem na setup!

Maksymilian Bączkowski

Analityk / Trader rynku OTC

Od 2011 roku działa jako Trader na rynku OTC/FX – głównie daytrader. Twórca autorskiej strategii podejścia do inwestycji średnioterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i praca, którą wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej