Daily Watch List #1

01

-

08

-

2018

Dialy Watch List #1

Daily Watch List

We wczorajszej analizie dnia pisałem o wprowadzeniu na bloga nowej "opcji" mianowicie obserwowanie amerykańskich akcji - dokładniej akcji groszowych. W obecnej dobie zmienionej dźwigni finansowej powinno to zainteresować nie jednego polskiego tradera, zwłaszcza, że kapitał początkowy wcale nie jest tak olbrzymi jak straszą wszem i wobec. Wystarczy bowiem zrobić niewielki research w jaki sposób dostać pewne warunki handlu lepiej.

W tej serii nie będę mocno się odsłaniał od razu- o nie! Po kolei - jako osoba, która niejako sama raczkuje w temacie i wie na razie dużo, ale nie poskładała tego w jedną całość - będę przybliżał charakterystykę walorów, pokazywał dzienne spółki do przeglądu i może sam przez to systematyzował podejście.

Generalnie podejście do zagrań opisywałem pokrótce wczoraj - jest to stosunkowo prosta strategia polegająca na wyszukiwaniu spółek po określonych warunkach jakie muszą spełnić, aby się nimi zainteresować. Przede wszystkim są to cztery podstawowe kryteria: obrót, cena, wielkość ruchu przed sesją (w pre-markecie), dostęp do informacji oraz ilość zleceń.

Szczegółowiej:

  1. Obrót - minimum 1,5 - 2,5 miliona akcji na wejście rynku
  2. Spółka groszowa - do 10 dolarów za akcję (najlepiej poniżej 2$)
  3. Wielkość ruchu - 50/100%+ ruchu w pre-markecie
  4. Dostępność do danych - oraz ich weryfikacja, czyli co wpłynęło na ruch. Czy jest to informacja, która faktycznie jest game-changer'em?
  5. Ilość zleceń - sprawa prozaiczna, czyli chęci korekty wystrzału vs możliwości.

Z tym ostatnim punktem może być problem dla wielu, ponieważ wykupienie dostępu do danych to koszt średnio 350 dolarów za miesiąc a sama platforma do handlu kolejne 150 do 200 dolarów. Jednak nie ma nic za darmo, choć nauczeni wszystkie za darmo polscy retail pewnie teraz zaczną łapać się za głowę i wyliczać ile to polskich PLN'ów. Niestety, to co darmowe też w gruncie rzeczy kosztuje, a to co płatne- zwykle znaczy, że potencjał jest większy. Nie posmarujesz, nie pojedziesz! 

Z wstępów na tyle wystarczy jak na pierwszy wpis, co kilka wpisów będę dodawał kolejne elementy, by nie zawalić wszystkich nowościami, a przyjdzie czas, że uklepie to w jedną całość w pigułce. Tymczasem..

Watch List na dziś: UPDATE BĘDZIE PO 15:45

Dziś - jak na złość - mało interesujących spółek na rozegranie, jednak coś wybrać też można.

RXII - RXi Pharmaceuticals Corporation, Wzrost spółki na poziomie +49% na samo wejście US, po cenie 2.25.

Nie jest co prawda spektakularny wzrost - i obroty na chwilę obecną też nie są zatrważające, ale warto przyjrzeć się rozwojowi sytuacji w ciągu dnia. Zwróćmy uwagę, że wzrost spowodowany jest głównie poprzez ogłoszenie pozytywnych wyników badań nad środkiem RXI-109 w tematyce blizn na siatkówce. RXI-109 jest samo dostarczającym się związkiem RNAi (sd-rxRNA) opracowany w celu zmniejszenia blizn skórnych po planowanych operacjach - innymi słowy, spółka po pomyślnych p[pierwszych fazach testu rośnie. Pytanie, czy prawie 50% wzrostu nie jest dobrą okazją do upłynnienia zasobów akcji, kiedy kurs spadał od kwietnia tego roku?

RXII

To oczywiście okaże się w dalszej części dnia a dla osób posiadających dane - warto zwrócić uwagę, czy na spółce nie ma typowego pump and dump po pierwszych pozytywnych wynikach testów klinicznych.

Update: 16:01

Jak sami widzicie, po raptem 30 minutach hanldu spółka zalicza już zjazd do +34% co stanowi zejście na poziomie -13.47%. Jeśli tylko oferty sprzedażowe nie były po kosztach, wejście na cykl sprawdzający typu Short jak najbardziej by się sprawdził.Trzeba pamiętać, że koszt przy sprzedaży może być duży, jeśli zleceń nie będzie wystarczająco dużo, co dla osób uprawiających forex od kilku lat może być informacją nie do końca taką oczywistą.

Co ciekawe, zmienność na spółce urosła do prawie 4 milionów obroty, co jak sami widzicie- nie zdarzało się w historii często. Warto więc obserwować spółkę ze średnią VWAP.

Interwał M1

Update: 16:21

RXII - RXi Pharmaceuticals Corporation aktualnie ze spadkiem w okolice 1.85, czyli na chwilę obecną -19.56 od wejścia właściwego rynku. Dalszy przebieg spółki nie jest już konieczny w opisywaniu- sami bowiem możecie przyglądać się kursowi :) Jak widzicie jednak, takich sytuacji jest wiele.

Podgląd spółki live macie tutaj.

Ciekawym kandydatem jest również spółka, którą warto wziąć pod lupę w kolejnych sesjach o ile nie i w dniu dzisiejszym, czyli TCS (lol!)- The Container Store Group, Inc. Górne ograniczenie i poziom cenowy sprawia, że warto obserwować pojawiające się zlecenia sprzedażowe.

Maksymilian Bączkowski

Analityk / Trader rynku OTC

Od 2011 roku działa jako Trader na rynku OTC/FX – głównie daytrader. Twórca autorskiej strategii podejścia do inwestycji średnioterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i praca, którą wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej