Daily Watch List #2

02

-

08

-

2018

Daily Watch List #2

Daily Watch List

Dzisiejszą spółką na liście była zdecydowanie spółka IHT - InnSuites Hospitality Trust. Jest to fundusz inwestycyjny dotyczący nieruchomości (REIT). Dziś spółka na pre-markecie urosła do +101.55% z obrotem w pierwszych minutach handlu przekraczających 2 miliony akcji. Wiadomością przyczyniającą się do wzrostu było osiągnięcie porozumienia w sprawie sprzedaży nieruchomości Yuma Hospitality Property za 16,25 miliona USD.

‍(kliknij aby powiększyć)

Warto przypomnieć, że analizowaniem tego typu faktów towarzyszyć powinno oczywiście spoglądanie w jaki sposób spółka zachowywała się w ostatnich miesiącach i jak reagowała na tego typu dane. Jak widzimy w maju sytuacja była prawie bliźniacza, więc postanowiłem dziś poświęcić się właśnie tej spółce mając nadzieje na korektę choć 25% od otwarcia właściwego rynku, co na kapitale robi około 5-8% zysku z pozycji krótkiej przy rozsądnym wejściu.

(kliknij aby powiększyć)

Raptem 45 minut później spółka spada o prawie -16% praktycznie raz re-testując ustanowiony szczyt dnia. Używając nawet zwykłego Yahoo finance jesteście w stanie śledzić poczynania takich spółek na krótkich interwałach bez konieczności opłaty programów do analizy spółek amerykańskich.

Jeśli jednak chcielibyście takimi się zainteresować na poważnie, jednym z podstawowych programów do analizy jest program TC2000. Jest to raczej jak wspomniałem podstawowe narzędzie analizy tak jak dla każdego tradera MT4, tyle, że bez możliwości zagrywania.

‍(kliknij aby powiększyć)

Spółka 10 min później już prawie -28% bez większych re-testów, a więc z jedną pozycją cały czas w grze bezproblemowo można było wytrzymać zjazd. Plan na dzień (założenie) spadku procentowego w zupełności wystarczy, dlatego dalszą część możecie już obserwować sami przeglądając wykres: IHT - InnSuites Hospitality Trust.

Maksymilian Bączkowski

Analityk / Trader rynku OTC

Od 2011 roku działa jako Trader na rynku OTC/FX – głównie daytrader. Twórca autorskiej strategii podejścia do inwestycji średnioterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i praca, którą wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej