AUD/USD - analiza metodą Overbalance

16

-

04

-

2018

Dwa ważne poziomy na "audi", czekamy na test i reagujemy.

Trading w oparciu o metodologię Overbalance jest dość "prosty". Cudzysłów jest celowy, ponieważ mamy tutaj do czynienia z pewną sprzecznością. Jak można mówic o prostej metodologii na tak trudnym rynku jak Forex... W mojej ocenie Trading jest jednym z najtrudniejszych profesji, ale to temat na osobny artykuł. Wróćmy może do analizy AUD/USD.

AUD/USD

Patrząc na interwał H4, od początku lutego bieżącego roku mamy do czynienia z tendencją spadkową. Rynek przez ostatnie 2,5 miesiąca wykonał dwie wyraźne korekty wzrostowe, układem Overbalance jest ta większa. Aktualnie biorę jednak pod uwagę dwa układy ponieważ zasięg wcześniejszych ruchów jest zbliżony. Oporem jest więc strefa 0,7850-0,7870. Dopóki rynek nie pokona obszaru zaznaczonego kolorem różowym - w dalszym ciągu obowiązuje scenariusz spadkowy.

AUD/USD - interwał D1, kliknij aby powiększyć

Na niższym przedziale czasowym - H1, również możemy wyznaczyć mniejszy Overbalance, W tej sytuacji bierzemy pod uwagę lokalny trend wzrostowy, którego początek przyjmujemy na 29 marca. Wsparciem jest strefa 0,7735 - 0,7727.

AUD/USD - interwał H1, kliknij aby powiększyć

Łukasz Stefanik

Analityk / Trader rynku OTC

Analityk i Trader związany z rynkiem OTC od 2009 rynku. Specjalizuje się w geometrii rynkowej. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie o specjalizacji rynki finansowe. W podejmowaniu decyzji inwestycyjnych kieruje się głównie analizą techniczną.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej