Analiza dnia #44

27

-

07

-

2018

Rynki na dziś: Magicznego czasu ciąg dalszy - Facebook z gigantyczną stratą, istotne dane dla sesji US oraz wchodzące setupy.

Rynki na dziś: Magicznego czasu ciąg dalszy - Facebook z gigantyczną stratą, istotne dane dla sesji US oraz wchodzące setupy.

Wielkim hitem ostatniego dnia jest spadek spółki wchodzącej w skład tzw. FAANG. Oczywiście, mowa o Facebooku, który w dniu wczorajszym zanotował spadek finalny na poziomie -18.96%. Choć równie spektakularnych wyników w reszcie spółek FAANG nie było (AMZN, -2.98%, AAPL, -0.31%, NFLX, +0.06%, GOOG, +0.37%) to tak drastyczny spadek jednej z nich spowodował spore poruszenie- i nic w tym dziwnego, w końcu przy takim spadku wyparowuje jedyne 120 miliardów dolarów.

"Biedy Zuckerberg, CEO Facebook'a pewnie stracił kupę pieniędzy na takiej akcji" - brzmiały często i gęsto komentarze (zapewne nie raz bardziej ironicznie niż związane z rzeczywistą troską) komentarze pod artykułami opisującymi zdarzenie. Nic bardziej mylnego..

Insider Trading

Nie jest to żadną teorią spiskową, ani w sumie też tajemnicą, że sprzedaż pakietu opiewającego na ponad 161 milionów dolarów Mark Zuckerberg sprzedał w sumie na trzy, dwa oraz na dzień przed publikacją danych- jak widać - po zacnych cenach. I oczywiście nikt mu tego nie bronił- pozostaje tylko pytanie, na które nie trzeba być górnolotnym spekulantem aby sobie odpowiedzieć poprawnie: Czy taka informacja nie powinna zadziałać jak ostrzeżenie dla trzymającym swoje udziały? Cóż. Gdy na dzień przed, czyli 25.07 dowiedziałem się o tych transakcjach przez jeden z portali społecznościowych, który aż się gotował wymieniając się różnymi teoriami na ten temat- pierwsze co pomyślałem to "dlaczego mój broker nie posiada akcji Facebook'a?!". Czy taka zagrywka nie była oczywista?
Oczywiście, tutaj sprzedaż akcji nie miała definitywnego wpływu na spadek, ale sama wypowiedź CEO Facebook'a zaraz po publikacji danych, które bagatela były słabsze od oczekiwań. Nie będę jednak rozwijał wątku bardziej, ponieważ uważam, że co do reszty powodów już pierdylion stron zapewne o tym napisało.

Abstrahując i zarazem schodząc na ziemię. Dziś uczestnicy rynku koncentrują się głównie na nadchodzącym raporcie na temat produktu krajowego brutto Stanów Zjednoczonych w drugim kwartale, wraz z osobistymi wydatkami na konsumpcję, kluczową miarą inflacji dla Rezerwy Federalnej, dlatego dzisiejsze wejście Stanów po godzinie 15:30 może mieć równie dużą zmienność co w dniu wczorajszym po publikacji danych finansowych spółek.

Co słychać na rynku?

Analiza USDCAD: Przegląd poziomów.

W ostatniej analizie wrzuciłem swoją wizję a zarazem projekcję na parę USD/CAD, która w moim przekonaniu w swoim układzie wskazywała na obniżkę. Zaprezentowałem tam dwa potencjalne setupy na rozegranie scenariusza. Jeden z nich wyglądał następująco:

USDCAD setup 1

Jak dziś wygląda wykres każdy widzi- od miejsca przedstawienia setupu zeszliśmy ponad 150 pipsów w dół zahaczając o poziomy, które powinny dać kolejny setup jeśli sentyment na rynku nie ulegnie nagle zmianie. Innymi słowy, kolejny setup na obniżkę się szykuje. Opisywać scenariusza po raz kolejny nie będę - wszystko macie ładnie rozpisane tutaj. Warto tylko dodać, że wyznaczone poziomy póki co reagują klasycznie, więc nie ma co zbytnio edytować w obecnym układzie.

USDCAD aktualnie

Podsumowując: Pierwsze udane zejście za nami, dalsze setupy w grze! 

Analiza GBPUSD: Przegląd poziomów.

W układzie a zarazem kolejnej projekcji średnioterminowej, która dawałem jak na tacy na walorze GBPUSD widać znaczną niepewność. Setup wyglądał stosunkowo prosto i choć pierwsza część wykonała się w 100%, już dalsze dojście póki co zostało zanegowane. Faktem jest, że rozegranie tego scenariusza wg. zaleceń dałoby około 130 pipsów na czysto, jednak nadal nie jest to to, czego bym oczekiwał.

GBPUSD setup 1

Aktualnie sytuacja wygląda tak, że wykres ponownie testuje miejsce poprzedniego wyjścia (impulsu). Co prawda nie skreśla to całkowicie setup'u, jednak z drugiej strony też nie stawia go nadal w najlepszym świetle. Tak długo, jak długo wykres nie będzie wybijał poprzedniego dołka, czyli miejsca inicjacji setup'u na re-teście strefy 1.3060, tak długo setup nadal jest w grze.

GBPUSD aktualnie

Podsumowując: Co prawda pierwszy układ wszedł bez problemów, aktualna sytuacja wymaga obserwacji. Dalsze zwyżki nadal możliwe, jednak trzymałbym rękę na pulsie!

Analiza DAX: Przegląd poziomów.

O ulubieńcu każdego spekulanta intraday pisałem z kolei w 42 analizie dnia wskazując, iż jest to klasyczny układ impuls-korekta-impuls-korekta. Choć pewnym w przypadku tego waloru nie można być absolutnie niczego (!!) to jednak dalsze rozegranie wydaje się być klasyczne i zgodne z opisem w analizie.

DAX setup 1

W tym momencie, po zrealizowaniu projekcji zwyżkowej, a więc udanym setupie, który Wam przedstawiałem- czas na dalsze decyzje. Będą one raczej oczywiste i nadal klasyczne- obserwujemy reakcję poziomu 12.830 jako kluczowego. Kluczowego ponieważ powinien dać miejsce do kolejnego setupu- zwyżki do poziomów 13.170 lub jako klasyczna reakcja podażowa na strefie oporowej i powrót do targetu znanego nam już z poziomu 12.630. Osobiście czekałbym w dalszym ciągu na zwyżki, nie licząc tym razem na kolejne drastyczne zejścia, jednak nawet i na to potrzeba by jakiejś korekty, aby nie wchodzić na szczytach. Uaktualnię poziomy w następnych analizach, jeśli wygeneruje się sygnał do którejś z opcji, tak, aby na spokojnie można było wdrożyć działanie, a nie jak na razie- czcze wróżenie.

DAX aktualnie

Podsumowując: Setup wszedł idealnie!

Analiza NASDAQ: Przegląd poziomów.

Na dzisiejszą sesję US, która zapowiada się nader zmienna- warto przyjrzeć się amerykańskiemu indeksowi technologicznemu. Jak widzimy po wczorajszym szaleństwie na bagatela 87 punktów jedną świecą M5 podeszliśmy do dość ciekawych poziomów oporowych dla sesji intra (7446). To strefa kilku punktów, która jeśli do samego wejścia US się utrzyma- powinna dać mega dobre setupy. Oczywiście jak zawsze, stosunkowo klasyczne, czyli w przypadku wybicia strefy 7446-7448 atak na strefę 7488 jako TP1, oraz 7510 jako poprawienie wyniku szczytów. Z aktualnego miejsca jest to odpowiedni 40 oraz 65 punktów, czyli jak na indeks dość duży przelot.

Z drugiej strony mając na uwadze specyfikę stref oporowych i zakładając, że #atdziała (nie, jeszcze nie znudziło mi się powtarzanie tego idiotyzmu!) to cele dla pozycji krótkich są zaznaczone na wykresie. Poziom TP1 7428, oraz TP2 7396 wydają się w zasięgu jednej sesji- jeśli sygnał sprzedażowy wygeneruje się na obecnej strefie.

Ostatnio o godzinie 15:30 do 17:30 postanowiłem zrobić live skalping dla 4-5 osób poprzez hangouts z możliwością udostępnienia pulpitu. Jeśli jest ktoś chętny na dołączenie na spotkania od czasu do czasu, dajcie znać w komentarzu.

NASDAQ - aktualne poziomy

Zatem, nie pozostaje nam nic innego jak zapisanie poziomów i pilnowanie reakcji. Do zobaczenia na sesji US! 

Maksymilian Bączkowski

Analityk / Trader rynku OTC

Od 2011 roku działa jako Trader na rynku OTC/FX – głównie daytrader. Twórca autorskiej strategii podejścia do inwestycji średnioterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i praca, którą wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej