Analiza Dnia #41

20

-

07

-

2018

#41 Analiza dnia: Rynki na dziś: Korekta na DAX, czy to już czas na swing-long?

Rynki na dziś: Korekta na DAX, czy to już czas na swing-long? 

Analiza DAX: Przegląd poziomów + potencjalny swing-long.

W poprzedniej analizie pisałem o aktualizacjach poziomów- jeśli tylko wydarzy się coś ciekawego, bądź, jak w obecnym przypadku- poziomy zostaną osiągnięte. W tym przypadku mamy zaliczony poziom, o którym wspominałem, czyli 12/630, który może okazać się interesujący z perspektywy kilkudniowej do zawierania pozycji długich. Oczywiście w takim układzie czekamy na konkretny sygnał, jaki szukać będę na interwałach H1/H4.

Sygnałem może być wyszukanie wykończenia impulsu spadkowego, co sam wziąłem jako jeden z głównych, których szukać będę w obecnej strefie, dlatego pozycje długie goszczą już u mnie na koncie, możemy również szukać korekty po pierwszej rekacji popytowej, jaka zaznaczona jest na poniższym obrazie. Wówczas pozycja obronna SL znajdować się powinna pod ustanowioną sekwencją (pod dołkiem z korekty spadkowej), a wejście albo po pierwszej reakcji po korekcie (12.685) albo po wybiciu lokalnego oporu zaznaczonego na szaro. W obu przypadkach jednak zysk do ryzyka wynosi 1:3.

DAX - H4

Spoglądając na rozkład opcji w miesięcznych, w ostatnich dniach, tj. z 18 na 19 przybyło dużo aktualnych opcji typu CALL na poziomach 12.700, co stanowi podwójną informację. Z jednej strony jest to oczywiście informacja o możliwości wystąpienia większej zmienności w pobliżu aktualnych poziomów,z drugiej zaś może to oznaczać chęć większego zabezpieczenia przed ewentualnymi, dalszymi wzrostami, przez kogoś, kto próbuje nadal grać na krótko- przyjmując, że wystawcą nie jest "animator płynności" kontraktów opcyjnych.

Open Interest - DAX

Nie mniej jednak trzeba mieć na uwadze również opcję niepowodzenia setupu. Wówczas, przekroczenie poziomu obronnego, czyli poziomu dołka 12.630/12.620 będzie nie tylko automatycznym zanegowaniem scenariusza, ale również kolejnym sygnałem spadkowym do okolic poziomu TP1 = 12.520, TP= 12.395. W takim wypadku warto zwrócić uwagę, czy samo przekroczenie poziomu nie będzie kolejnym re-testem i czy będzie stosowny punkt, w którym można będzie dołączyć do obniżki indeksu o kolejne 2%.

Oczywiście, nie zapominając o tych, którzy wyczekali poziomu wspominanego do pierwszej próby swing-long, tj 12.630 z powodzeniem zretestowane, wówczas pozycje powinny być już w zabezpieczeniu b/e point.

Update's:

Pozycje ze strefy 12.640 wylądowały na b/e, swing long musi jeszcze poczekać. Tymczasem bacznie obserwowana strefa została przerwana a więc.. Pozycje w grze.

Maksymilian Bączkowski

Analityk / Trader rynku OTC

Od 2011 roku działa jako Trader na rynku OTC/FX – głównie daytrader. Twórca autorskiej strategii podejścia do inwestycji średnioterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i praca, którą wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej