Analiza dnia #39

04

-

06

-

2018

Kontekst polityczny nadal nie wygasa - poniedziałkowy brak danych.

Rynki na dziś: Kontekst polityczny nadal nie wygasa - poniedziałkowy brak danych.

W ostatnich dniach kontekstem politycznym dla rynków światowych jest kilka znaczących faktów. Przede wszystkim trwająca sytuacja związana z Włochami, co nie ulega wątpliwością dała się we znaki w ostatnich kilku sesjach na indeksach europejskich. Podsumowując krótko: dwa znaczące wydarzenia polityczne zaznaczyły się w zeszłym tygodniu- premier Hiszpanii Mariano Rajoy wycofał się z głosowania w Parlamencie i zastąpił go Pedro Sanchez, podczas gdy we Włoszech zaprzysiężono nowy rząd pod przewodnictwem Giuseppe Conte.

Dodatkowo, po tym, jak Stany Zjednoczone narzuciły cła na stal i aluminium z Unii Europejskiej, komisarz ds. Handlu Cecilia Malmstrom powiedziała, że ​​UE "nie zamierza prowadzić żadnych negocjacji" z administracją prezydenta USA, dopóki ten ruch nie zostanie wycofany, dodając, że europa również pracuje "nad środkami odwetowymi".

Z wiadomości biznesowych- raportowano, że UniCredit SpA rozważa możliwą fuzję z francuskim Societe Generale SA a firma Bayer AG ogłosiła, że jej nabycie 68,4 miliardów USD od Monsanto ma się zakończyć 7 czerwca do czasu zatwierdzenia przez organ nadzoru.

Czego możemy się dziś spodziewać: DAX

Dzisiejsza sesja na DAX otwiera się po zbliżonej cenie zamknięcia piątkowego, choć już pierwsza godzina handlu pokazuje zwyżkę na ponad 90 punktów odwracając wykres w punkt na strefie oporowej wyznaczanej już dwie sesje temu. Poziom nadal trzyma co oznacza, że będzie to również (lub może- nadal) poziom newralgiczny dla dzisiejszej sesji. Mowa oczywiście o poziomie 12.820/840. Każde podejście pod poziom z klasyczną reakcją będzie dla mnie momentem na zawieranie pozycji krótkich. Poziomami docelowymi są poziomy 12.720 / 12.650 oraz 12.600, które jak na razie dość mocno trzyma mimo chwilowego nadbicia poziomu. Pamiętajmy, że to nie nadbicia liczą się tak bardzo, jak zamknięcie ważniejszych świec pod / nad strefą i reakcja dnia następnego. W tym wypadku widzimy wyraźnie, że wsparcie okazało się klasycznym wyjściem / powrotem. Zatem ostatnie 4 sesje tworzą poziomy konsolidacyjne i właśnie wokół nich warto się skupić.

Dane na dziś

Poniedziałek:

  • Dzień wolny Nowa Zelandia - Urodziny Królowej
  • 10:30  GBP Wskaźnik PMI dla sektora budowlanego 
  • 16:00  USD Zamówienia środków trwałych (m/m)

Update's:

10:00

Poziomy PV na dzisiejszą sesję DAX:

R3 = 13.068

R2 = 12.895

R1 = 12.819

P.P = 12.721

S1 = 12.646

S2 = 12.548

S3 = 12.374

10:04

Wracając jeszcze an chwilę do spółki Bayer, prezes zarządu, Werner Baumann w oświadczeniu do publikacji danych spółki dodał: "Przejęcie Monsanto jest strategicznym krokiem naprzód w umacnianiu naszego portfela wiodących firm w zakresie zdrowia i odżywiania, podwoimy wielkość naszej działalności rolniczej i stworzymy wiodący silnik innowacji w rolnictwie, pozycjonując nas, aby lepiej służyć naszym klientom i odblokować - potencjał wzrostu w sektorze"

Bayer, czyli pod względem wielkości trzecia największa spółka notowana w Niemieckim indeksie DAX ma bardzo duży wpływ na ogół indeksu. W połowie 2015 roku osiągnęła swój szczyt na poziomie 146 euro za akcję, dziś notowana po 103 / 104 euro. Spółka posiadająca nadal bardzo dobre perspektywy wzrostu ma przed sobą ważny poziom oporowy wynikający z sekwencji na obecnych poziomach.

Bayer D1 chart

10:11

Na wykresie M1 zbliżamy się do dziennego poziomu PV a zarazem targetu TP1 dla pozycji ze strefy oporowej.

10:35

Dane: Wskaźnik sektora budowlanego UK za maj okazał się stabilny, a tempo wzrostu bez zmian.

11:38

Na razie na rynku nie dzieje się nic ciekawego, oglądam wykres stojąc kompletnie obok, dlatego mniej aktualizacji. Wkraczamy tym samym w godzinę marazmu, więc nie spodziewam się cudów już do samej 14:30, jednak mam na uwadze ewentualnego shorta. Czekam na sygnał.

Dax potencjalne sygnały

12:54

Doszliśmy do PV, więc klasycznie odreagowanie. Kwestia potwierdzenia i można próbować to rozegrać, jednak sentyment cały czas jest negatywny- od godziny 09:00.

15:33

Stany jak zwykle przed samym otwarcie zrobiły zrzutkę, po czym pierwsze minuty już wyciągnęły całe zejście. DAX z okolic 12.800 znów będzie możliwy na shorta.

16:30

DAX umarł :) A wraz z tym, ja kończę ten nudny dzień.

Maksymilian Bączkowski

Analityk / Trader rynku OTC

Od 2011 roku działa jako Trader na rynku OTC/FX – głównie daytrader. Twórca autorskiej strategii podejścia do inwestycji średnioterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i praca, którą wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016.

Tagi:
No items found.
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej