Analiza dnia #35

28

-

05

-

2018

Rynki na dziś: Ostatni tydzień maja - czyli spięcie miesiąca. #35 Analiza dnia NVT.

Rynki na dziś: Ostatni tydzień maja - czyli spięcie miesiąca

Rynki azjatyckie spokojnie rozpoczynają pierwszy dzień handlu w nowym tygodniu. Niewielki plus na nierozpoczęcie poniedziałkowej sesji w europie przekłada się na lukę wzrostową na europejskich indeksach. Niemiecki indeks DAX rozpoczyna handel po cenie 12.975 czyli 45 punktów wyżej od piątkowego zamknięcia. Podobna sytuacja tyczy europejskiego-starszego brata, który również otwiera się powyżej dziennego poziomu PV wskazując na pozytywny sentyment dnia.

Inwestorzy nadal trawią spotkanie prezydenta USA oraz rządzącego Koreą Północną, Kim Jong-un'a. Wszelkie doniesienia w tej sprawie zatem mogą wywoływać na rynkach ruch, choć w dniu dzisiejszym zdaje się, że o ewentualnych uzupełnianiach informacji co do spotkania możemy spodziewać się dopiero po godzinie 14:30. Dziś dzień bez dwóch istotnych ośrodków handlu, mianowicie Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Prócz tego dzień pod znakiem braku danych, a więc i braku zaplanowanych turbulencji rynkowych w ciągu dnia. Sesja w połączeniu z poniedziałkiem, wolnymi Stanami oraz UK oraz brakiem danych może skutkować zawężonymi zasięgami oraz zmniejszonymi obrotami. Dlatego dziś będę szczególnie zwracał uwagę, czy aby nie stworzy się dziś lekka konsolidacja.

Czego możemy się dziś spodziewać: DAX

Piątkowa sesja była dla mnie oczekiwaniem na jeden, konkrety setup... którego nie wykorzystałem. Wyznaczony na Live-Chart'cie, czyli puszczaniu wykresów live i zaznaczaniu ważniejszych poziomów dla sesji - jednak musiałem po godzinie 13:00 wyjść i wróciłem już po rozegranym ruchu. To nie jest jednak ważne - brak pozycji też pozycja, jak to mówią. Ważne jest, że plan się sprawdził, co oznacza skuteczność przewidywania zdarzeń. Poziom był bardzo dobry choć dla bezpieczeństwa wyznaczone były dwa poziomy mogące zareagować klasycznie. Zareagował już pierwszy, czyli poziom dzienny R1, skąd wywołał się ruch na ponad 150 punktów.

Dax - M5 przegląd setupy z piątku

Na dziś poziomy dla sesji intra z interwału M5 znajdziecie powyżej. Dzisiejszy dzień bez danych, bez Stanów i w dodatku poniedziałek nie sugerują aby dużo mogło się dziać, jednak licho nie śpi i każdy poziom będzie istotny. Zwłaszcza jeśli chodzi o dogranie ew. dołu, który będzie na dziś kuszący choć niekoniecznie bardzo prawdopodobny. Statystycznie rzecz ujmując ostatnie dni dogrywaliśmy luki praktycznie zawsze i to w ciągu pierwszych godzin handlu, jednak trzeba mieć na uwadze, że co prawda ostatnie dwie sesje były spadkowe, to jesteśmy w trendzie wzrostowym z interwały H4+ i "dziś może być ten dzień". Jak wiecie w poniedziałek zawsze krótko, więc resztę - będę pisał w uaktualnieniach dnia.

Poziomy PV intra:

R3 = 13.227

R2 = 13.077

R1 = 13.003

P.P = 12.926

S1 = 12.853

S2 = 12.776

S3 = 12.625

Dane na dziś

Poniedziałek: Brak istotnych danych.

  • Cały dzień Dzień wolny Wielka Brytania - Wiosna
  • Cały dzień Dzień wolny Stany Zjednoczone - Dzień Pamięci
  • 12:00  EUR Całkowita liczba bezrobotnych we Francji

Więcej jak zawsze w uaktualnieniach posta poniżej.

Update's:

09:04

Tak jak pisałem powyżej, trzeba uważać dziś z pokusą dogrywania luki, ponieważ dziś może być taki dzień, w którym będzie to tylko pułapką dla niedźwiedzi. Jesteśmy teraz w bardzo ważnym miejscu dla układu short z interwału M5. przejście 13.030 przełamuje sekwencje spadkową i dalszy potencjał zniżek.

09:11

Teoretycznie mamy sygnalną M5 - jednak brak jeszcze potwierdzenie, a łapanie szczytu ostatnio bardzo źle wychodziło.

Dax - M5 sygnalna?

09:15

Wykres EUR/USD dziś wykonał już spory ruch, aktualnie go koryguje. Poniżej dzisiejsze poziomy PV dla sesji intra. Poziom PV dziennego kusi na odbieranie podczas, gdy mówi się o silnym wsparciu dopiero na poziomie 1,1670.

EUR/USD M5 PV overview

09:20

I mamy negację sygnalnej M5, dokładnie tak jak się spodziewałem. Luka będzie dziś pułapką dotąd, dopóki sekwencja wzrostowa choć krótkoterminowo nie zostanie zanegowana. Póki co się na to nie zanosi, jednak warto zwrócić uwagę, że mamy dziś spore obroty jak na sesję ze spodziewanym brakiem obrotów.

09:23

Póki co również 28 z 30 spółek niemieckiego indeksu powyżej kreski.

Dax - przegląd spółek

09:32

ENTRY: DAX SHORT 13.009, SL 10, TP 15 / 30.

Pierwsze niewielkie przełamanie sekwencji - czy się rozwinie? 

09:36

CLOSE: +25.

09:44

Po szybkim dość zejściu mamy równie szybką kontrę. Podchodzimy znów do poziomów dzienne R1 i choć jest to poziom teoretycznie zgodny z ponownym braniem pozycji na spadek, to jednak trzeba wziąć namiar na poniedziałkowe poziomy Pivotów.

09:56

ENTRY: DAX SHORT 13.012, SL 10, TP 10 / 20.

10:01

CLOSE: +18.

Dwa wejścia już za mną. Dziś spokojnie ale stanowczo. Zeszły tydzień jak wiecie był dla mnie bardzo słaby, w ten czas podejść do tematu profesjonalnie.

Sygnałem na to wejście była oczywiście SMA50 i powrót pod re-test tejże średniej od dołu. Średnia co prawda została parę pkt. przełamana, ale jak zawsze powtarzam - sygnał, to tylko 40% sukcesu - 60% stanowi potwierdzenie sygnału, o którym w zeszły tygodniu zapominałem i poniosłem tego konsekwencję.

10:15

W międzyczasie widziałem kolejny sygnał z (jak to nazwałem) giga małym SL'em, ale nie skorzystałem ze względu na szybkie wejścia po sobie. Pisałem o tym na grupie Trading Club Szczecin. Teraz sytuacja niepewna i ochota na wzrosty spadła ze względu na lekką zmianę w spółkach, które dają DAX;owi punkty intra.

10:45

Na razie nie ma nic szczególnego na rynku - cenę cały czas trzyma SMA50 na wykresie M1 i obroty mocny spadły. Warto zwracać uwagę kiedy płynność jest większa, ponieważ zwyczajnie daje nam to przewagę podczas zbierania pozycji.

10:52

Przypominam również, że NewVisionTrading to partner grupy Trading Club Szczecin na Facebooku. Co prawda treści przenoszę tutaj, ale tam również można podzielić się setupami, zagraniami, analizą.

11:30

Niewiele na rynku się dzieje - DAX nadal osuwa się ku dziennemu poziomowi PV. Na razie brak konkretnych sygnałów na dalsze rozegranie.

Tymczasem wykres EUR/USD dotarł do miejsca docelowego, tzn. do dziennego PV na który czekałem. Niewielka pozycja w longu z SL'em pod dołkiem z M5.

11:43

DAX zaczyna robić podwójny dołek, lecz nadal brak potwierdzenia w postaci wolumenu.

14:42

DAX aktualizacja poziomów po powrocie.

16:12

Nic ciekawego już w sumie na rynku nie widać, Była próba wyjścia na europejskich indeksach i w sumie sam próbowałem to zagrać, ale nic z tego nie wyszło. Stany mając wolne zostawiają duży kapitał poza rynkiem a to również ma wpływ na wiele rzeczy. Mimo wszystko jednak dziwnym jest, że aż tak spadają jak na brak ich obecności a to jest zastanawiające. Tym samym kończę dzień, jutro miejmy nadzieje, że powrót stanów pozwoli na dobrą grę - w końcu :)

Maksymilian Bączkowski

Analityk / Trader rynku OTC

Od 2011 roku działa jako Trader na rynku OTC/FX – głównie daytrader. Twórca autorskiej strategii podejścia do inwestycji średnioterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i praca, którą wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej