Analiza dnia #33

24

-

05

-

2018

Deutsche bank redukuje stanowiska, FED wspomaga wzrosty w USA a czwartowa sesja pod znakiem danych makro. Czyli #33 analiza dnia NVT.

Rynki na dziś: Deutsche bank redukuje stanowiska, FED wspomaga wzrosty w USA a czwartowa sesja pod znakiem danych makro.

Wczorajsza sesja na Wall Street przebiegła dla amerykańskich indeksów bardzo pomyślnie, odrabiając spadki rzędu -1% wychodząc jeszcze na solidny plus. Taka reakcja spowodowana była w dniu wczorajszym z racji  protokółu z Rezerwy Federalnej- który ujawnił, że chwilowy wzrost inflacji powyżej 2% może być "pomocny w zakotwiczeniu dłuższych oczekiwań inflacyjnych". Szef Banku Rezerwy Federalnej Cleveland, Loretta Mester, powiedziała, że ​​przyspieszenie wzrostu płac jest "tylko kwestią czasu" z powodu niedoborów siły roboczej. Tymczasem prezydent USA Donald Trump powiedział, że "umowa handlowa z Chinami przebiega dobrze". Raport dotyczący wzrostu sektora prywatnego w Stanach Zjednoczonych wykazał w maju "silny i przyspieszony wzrost".

Jak wyraźnie widać, indeksy z Europy nie miały dobrych danych, które pozwoliłyby na odrobienie strat. Co prawda wraz z wzrostem Stanów, Europa przyłączyła do wzrostów, jednak poprawniej byłoby nazwać to nieśmiałym podejściem, podczas gdy już początek dzisiejszej sesji zaraz po godzinie 08:00 pokazał dalszą presję podażową. Gdy pisałem o poziomie newralgicznym dla niemieckiego indeksu tzn. 13.150/160 pomyliłem się wówczas o około 40 punktów. Stąd - ostatnie dwie sesje niestety nie były dla mnie pomyśle, ponieważ wyczekiwany sygnał po prostu zawiódł na linii zbyt późnego rozegrania scenariusza, który sobie ustaliłem. Oczywiście, pomiędzy mieliśmy bardzo dużo sygnałów wytworzonych w trakcie sesji, jednak zarówno jedna jak i druga sesja była bardzo stanowcza i trudno było dołączyć do trendu w racjonalnym miejscu. W tym wypadku lepiej sprawdziłoby się wejście z trendem tak zwaną "pałę" - brzydko mówiąc, i zabezpieczając pozycje na 40 punktów.

Cóż. Jednak nie ma co żałować niezłapanych pipsów, żałować możemy jedynie marnych decyzji pomiędzy. Dlatego też wczoraj pisałem, że większą wagę przyjmę na wyczekane sygnały, niż te wytworzone na sesji.

Czego możemy się dziś spodziewać: DAX.

Ogólnym spojrzeniem na rynek niemiecki możemy dostrzec, że dość istotne poziomy zostały wczorajszą sesją przełamane. Nie oznacza to oczywiście, że tym magicznym sposobem mamy obowiązek zejść teraz do poziomów, o których nawet chłopaki z Frankfurtu nie śnią. Bardziej myślałbym w stronę reakcji na powrocie o ile taki nastąpi na re-testy stref tym razem i zarazem wyjątkowo od dołu.

Aktualnie poziom 12.970 jest dla mnie dość istotną strefą dla ewentualnego swinga do dołu, co oznacza, że re-test tej strefy i wyraźne zatrzymanie może nawet zainicjować jakaś niewielką projekcję do dołu. Celem oczywiście będą dwa poziomy czekające na odwiedzenie pod nami, czyli 12.850 oraz 12.635.

Dax - Przegląd poziomów D1

Jednak patrząc intraday'owo te poziomy nie są aż tak różne od siebie. Pod spodem zamieszczam najważniejsze poziomy na dzieisjzą sesję intra- która jak widać kiedy to piszę (08:35) już reaguje na wsparcie. Dzisiejszymi sygnałami wyczekiwanymi będzie reakcja, którą opisywałem powyżej, oraz przebicie poziomu wsparcia 12.930 aby dograć to do kolejnego poziomu widocznego na screenie poniżej. Pozytywna reakcaj wsparcia zaś powinna dać zasięg aż do poziomu wczorajszego zamknięcia, czyli mniej więcej strefy 13.000 punktów.

Dax - Poziomy intraday

Dziś zdecydowanie możemy powiedzieć o dniu danych. Kilka z nich mamy już za sobą, dotyczące niemieckiej gospodarki. Mianowicie: wzrost produktu krajowego brutto w Niemczech wzrósł o 0,3% w pierwszym kwartale 2018 r. Jak dalej możemy wyczytać w raporcie: handel zagraniczny miał negatywny wpływ na wzrost gospodarczy, ponieważ eksport spadł o 1%, a import spadł o 1,1%. Skorygowany o cenę PKB w pierwszych trzech miesiącach roku wzrósł o 1,6% w porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej. Jednak po uwzględnieniu silnych wahań sezonowych, roczny wzrost PKB wyniósł 2,3%.

Prócz danych makro, które wpłynęły na rynek z kalendarza mamy również istotne dane dotyczące jednej z większych spółek Bankowych w Niemczech. Deutsche Bank AG ogłosił dziś plan restrukturyzacji, który do końca roku obejmie ponad 7 000 miejsc pracy, aby zmniejszyć koszty i przywrócić rentowność. "Przewiduje się, że liczba pełnoetatowych stanowisk spadnie z nieco ponad 97 000 obecnie do znacznie poniżej 90 000, a redukcje personelu są w toku", powiedział gigant finansowy w oświadczeniu, które potwierdziło wcześniejsze doniesienia medialne. 

Dane na dziś:

Czwratek:

  • 09:00  USD Przemawia członek FOMC, Dudley  
  • 10:00  GBP Przemawia prezes BoE, Carney
  • 10:30  GBP Sprzedaż detaliczna (m/m)
  • 10:30  EUR Przemówienie Pana Praet z ECB 
  • 13:30  EUR Protokół z posiedzenia EBC dot. polityki monetarnej
  • 16:00  USD Sprzedaż istniejących nieruchomości 
  • 19:00  GBP Przemawia prezes BoE, Carney 

Więcej jak zawsze w uaktualnieniu posta dnia.

Udpate's:

08:54

Dzisiejsze poziomy PV dla DAX:

R3 = 13.476

R2 = 13.252

R1 = 13.129

P.P = 13.027

S1 = 12.904

S2 = 12.803

S3 = 12.578

09:10

ENTRY: DAX LONG 12.948, SL 10, TP 15 / 30.

Wejście raczej klasyczne - podwójny dołek.

Dax entry

Pozycję zabezpieczam już na poziom break even.

09:16

CLOSE: +15.

Wyjście na planowanym TP więc jest ok. Duże zlecenia właśnie idą na dwóch ostatnich świecach M1, bo po 500 kontraktów na świecę, więc mimo, że 10 pkt wyżej i tak bym wychodził po czymś takim. Zobaczymy co dalej, na razie strefa wyznaczana z rana dała dobrze zarobić.

09:56

Dziś może być sesja jednego kierunku, ku górze, jako odreagowanie wczorajszego dnia. Zobaczymy

10:41

Na razie sesja zapowiada się na nudną. DAX ma problem wyraźny przejścia przez poziom 13.000 punktów, choć już widać, że kładzione są zlecenia, aby spróbować nadbić poziom. Zlecenia te mogą być SL'ami lub zleceniami oczekującymi. W każdym razie, poziom ten powinien być jeszcze raz stuknięty na test podaży, czy znajdzie się i zejdziemy ponownie pod wsparcie, czy idziemy w kierunku dzisiejszego poziomu R1.

10:50

Stuknęli poziom a wraz z nim na świecę M1 wskoczyło ponad 750 kontraktów. Nie jest to por-wzrostowa przesłanka, raczej wyładowania na poziomie, ale ważniejsza od samej świecy jest reakcja zaraz po niej więc nadal czekamy.

11:00

Czekam w tych rejonach na sygnał do Sell. Co prawda jest trend UP i byłoby to zagranie bardziej na korektę względem dzisiejszego dnia, ale rosnąć też nie chcą a pełen poziom stuknął, który lubi działaś jako opór.

11:13

Co prawda doszło do przełamania powyższego poziomu, ale na zerowym wolumenie, co zwyczajnie nie pozwala mi dobrze się załadować. "Zwiadowca" wszedł, ale zaraz wyleciał na b/e. Trend na dziś nadal trzyma. Poczekamy na coś konkretnego.

12:54

Widzimy niewielką korektę, jednak jak na dzień dzisiejszy to i tak wynik. Nadal czekam na jakiś sygnał dołączenia do ew. podbitki do 13.060 / 100.

14:25

DAX szedł na wsparcie intra, z którego może rozegrać się akcja. Póki co- raczej podażowa, co zresztą widać po eurostoxie.

14:28

Ostatnio często pytaliście o jakiś czat czy wersję szybszej komunikacji. Zastanawiam się nad livem z wykresów indeksów z platformy ninjatrader - stream poziomów. Na rozmowy nie mogę sobie za bardzo pozwolić, ale raz na jakiś czas może bym się włączyć żeby obmówić aktualną sytuację. Co Wy na to?

Zrobimy zatem streamy wraz z Łukaszem, pokazując tylko aktualne poziomy. Na cały dzień odzywania sobie pozwolić nie możemy, w końcu nie samym tradingiem człowiek żyje, ale od czasu do czasu włączymy mikrofon, żeby omówić, gdy pojawi się coś interesującego.

Link do LV --> NewVisionTrading Live Charts.

15:34

Maksymilian Bączkowski

Analityk / Trader rynku OTC

Od 2011 roku działa jako Trader na rynku OTC/FX – głównie daytrader. Twórca autorskiej strategii podejścia do inwestycji średnioterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i praca, którą wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej