Analiza dnia #32

23

-

05

-

2018

Rynki na dziś: 23.05

Rynki na dziś: 23.05

Rynki amerykańskie zakończyły dzień we wtorek na czerwono, a Dow Jones stracił prawie 200 punktów. Wygląda na to, że inwostorzy nadal trawią spotkanie prezydenta USA z przywódcą Korei Północnej, do którego jak się okazuje- może wcale nie dojść a byłoby precedensem i okazją do do dalszych, poważnych rozmów politycznych. Wczoraj, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump powiedział, że długo oczekiwany szczyt z przywódcą Kim Dzong-unem może zostać opóźniony lub nawet odwołany. "Istnieje bardzo duża szansa, że ​​to się nie uda" - powiedział dziennikarzom w Białym Domu, wyrażając wątpliwości, czy historyczne spotkanie w Singapurze odbędzie się 12 czerwca.

Europa wycisnęła z wczorajszego ruchu wszystkie soki, sprawiając, że niemiecki indeks DAX znalazł się na pełnym poziomie 13.200, następnie robiąc korektę do końca dnia w okolice 13.150 punktów. Dziś Europejskie giełdy rozpoczną sesję giełdową spadkami, ponieważ inwestorzy przewidują nowy zestaw danych gospodarczych, w tym niemieckich i unijnych danych PMI, a także dane o inflacji w Wielkiej Brytanii i PPI, które mogą okazać się nieco rozczarowujące.

Jeśli chodzi podsumowanie sumienia z dnia wczorajszego - cóż, połowę drugiej części dnia właśnie to próbowałem rozegrać (wieczorne spadki) ale łapiąc wszystko co się da zwykle marnie się na tym wychodzi, dlatego dziś czeka mnie analiza zagrań i wyciąganie wniosków. Te w sumie są proste - spieprzyłem po całości, zachowałem się jak dzieciak i w ogóle armagedon muśnięty lekką nutą pierdu jednorożca. Cóż, żyje się dalej i od dziś zmieniam lekko styl przygotowania codziennego na blogu. Od dziś będę dzielił dwa konkretne sygnały - te wyczekane i te wytworzone. Te wyczekane będę wrzucał z rana i w trakcie update'cie, a te wytworzone będę minimalizował, bo właśnie te najczęściej potrafią przejechać. Więc może wpisu będzie mniej - ale do cholery, to nie ilość a jakość się liczy. A ostatnio poniosła mnie fantazja, więc trzeba szybko się zregenerować i wziąć do roboty.

Czego możemy się dziś spodziewać: DAX

Dzisiejsza sesja będzie dla mnie pod znakiem dwóch ważnych poziomów: 13.160 i 13.100. Tak długo, jak długo poziom 13.160 trzyma tak długo będę uważał z longami, z kolei tak długo, jak długo 13.100 trzyma, jest to wsparcie i w tamtych okolicach należy szukać elek, a przynajmniej uważać już z Eskami. Simple as that.

W wytworzonych sygnałów w ciągu sesji będę podawał w update.

Dane na dziś.

Środa:

  • 09:30  EUR Wskaźnik PMI dla przemysłu w Niemczech
  • 10:00  EUR Zbiorczy wskaźnik PMI 
  • 10:30  GBP Wskaźnik CPI
  • 15:45  USD Wskaźnik PMI dla przemysłu 
  • 16:00  USD Sprzedaż nowych nieruchomości
  • 16:30  USD Zapasy ropy naftowej

Update's:

09:26

Skomentuję aktualną sytuację na rynku tylko tym, że jestem zażenowany tym, co zrobili, bo własnie pod to grałem większość wczorajszego dnia a były ku temu przesłanki. Oczywiście, teraz ktoś może powiedzieć, nie, przecież to Trump itd. i może mieć nawet rację. Nie zmienia to jednak faktu, że nic nie boli bardziej, niż spieprzona sesja i otwarcie następnej z bombą, na którą graliśmy dzień wcześniej :)

09:30

Po 1.5k na świecę a dołek lekko jedynie przybroniony. Czeka nas 12.800 dziś jak nic.

09:38

EUR/USD muszą tylko potwierdzić wybicie wsparcia (czy aby nie fake move down)

09:45

Jeśli chodzi o EUR/USD robię takie same korekty od wczoraj, czyli w sumie 3 i czekam na 4. Będzie to sygnał wyczekany, alarm już ustawiony, pozycja jeszcze nie, ponieważ mamy dane przed sobą dziś, nawet ich sporo, i nie chciałbym tylko przez to dostać błyskawicznego sl'a.

DAX z kolei mocno poszedł dołem, ale zbliża się do sekwencji na którą czekam do ewentualnego dołączenia.

10:40

ENTRY: DAX LONG 12.997, SL12, TP 15 / 30.

Zagranie na setup wyczekany, podany na grupie Trading Club Szczecin.

10:45

CLOSE: B/E

I out. Przeciwny sygnał - M5 pinbar + trend spadkowy. Dziś już nie dam się przeciągnąć.

Dziś każdy dołek to rzucanie po 500 kontraktów na świecę. Interesujące. pewnie jakbym był w pozycji krótkiej wychodziłbym po takim czymś.

Od momentu podkupienia poszli około 22 punktów do góry, więc w sumie sygnał był - jednak zasięgi się teraz zmniejszają.

-

12:07

Cóż. W tym momencie z przeglądu rynku widzimy, iż Eurostoxx, czyli największy indeks europejski, na którym bagatela gra zdecydowana większość liczących się graczy - widzimy, iż dzisiejsze ostatnie wsparcie S3 trzyma. Co prawda wsparcie to rozumiane w kontekście rozmieszczenia PV nie ma większego znaczenia, ponieważ po pierwsze poziomy S3 oraz R3 dla różnych rodzajów PV będą skrajnie inne (co tłumaczyłem na Panelu Dyskusyjnym w Poznaniu), a po drogie, ponieważ wczorajsza sesja była stosunkowo zawężona co przekłada się bezpośrednio na zasięgi PV lvl's, jednak czymś podpierać się trzeba.

EUROSTOXX

Jeśli chodzi o wykresy Stanów, to również uklepują sobie wsparcie mimo braku sesji oraz pod będąc pod poziomem S2 (Nasdaq + Sp500). Więcej już się dzieje (o, co za nowość!) na niemieckim DAX, na którym można był zauważyć wzmożony wolumen (aktywność) na dołkach. Przeszliśmy po raz pierwszy od otwarcia powyżej SMA50 z niewielkim jak dotąd potwierdzeniem, więc sytuacja może delikatnie się rozwinąć ku górze, choć dla trendu i zdrowotności i tak warto byłoby szukać S na korekcie tego typu.

DAX M1

15:32

Godzina wejścia Stanów zawitała, a wraz z nimi przejście niewielkiej - lokalnej sekwencji na niemieckim indeksie, gdzie strefa wsparcia z poziomu 12.930/940 zareagowała klasycznie. Oczywiście, samo wsparcie w takim trendzie to niewiele, dlatego lepiej poczekać na przykład własnie na takie niewielkie przełamanie sekwencji, choć nie powiedziane jeszcze w jaki sposób dalej się to rozegra.

Przy okazji muszę przyznać, że dostałem bardzo miłego maila od Pawła, którego udało mi się poznać osobiście, gdy odwiedził nas jeszcze za czasów prowadzenia biura tradingowego. Paweł Śliwa to jedna z nielicznych osób w moim osobistym odczuciu, która w świecie Tradingu czy ogólnie rozumianej spekulacji na rynkach FX jest godna wysłuchania od deski do deski. Jeśli chcecie zobaczyć w jaki sposób On widzi teraz niemiecki rynek średnioterminowo, zajrzyjcie tutaj.

20:17

Nawet nie zdążyłem dziś napisać, że kończę dzień, ponieważ do końca zapatrzyłem się na inne rynki w poszukiwaniu sygnału i spóźniłbym się na trening. Dlatego dzięki za dziś i do zobaczenia jutro ;)

Maksymilian Bączkowski

Analityk / Trader rynku OTC

Od 2011 roku działa jako Trader na rynku OTC/FX – głównie daytrader. Twórca autorskiej strategii podejścia do inwestycji średnioterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i praca, którą wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej