Analiza dnia #24

11

-

05

-

2018

Rynki na dziś: Koniec tygodnia, Europejski Bank Centralny oraz rynkowe byki - czego więcej chcieć? Czyli #24 odprawa na New Vision Trading.

Rynki na dziś: Koniec tygodnia, Europejski Bank Centralny oraz rynkowe byki - czego więcej chcieć?

Wczorajsza sesja a rynkach europejskich była typowo konsolidacyjną sesją - choć ze stosunkowo dużymi zasięgami - 100 punktów spadku, następnie 100 punktów wzrostu na niemieckim indeksie DAX dał kilka dobrych sygnałów na złapanie dziennego targetu bez większych przygód. Ostatecznie, europejskie indeksy zamykają dzień na swoich szczytach wytworzonych podczas sesji, pokazując nadal obowiązujący trend i siłę z obozu byków. Jeśli chodzi o intraday'owe podejście poziomy na niemiecki indeks sprawdziły się bardzo dobrze po raz kolejny, zatrzymując wykres w najważniejszych momentach a tym samym dając okazję do wyprowadzenia ruchów z naszej strony w postaci pozycji na małym ryzyku.

Podobnie sytuacja ma się na rynkach azjatyckich, gdzie sesja na głównych indeksach zakończyła się na wyraźnym plusie. Najważniejszy indeks w Azji - Nikkei (Japan 225) kończy dzień na +1.09% a zaraz kolejny z ważniejszych indeksów, - Hang Seng Index reprezentujący zmianę kursów akcji 33 największych pod względem kapitalizacji przedsiębiorstw w Hongkongu kończy dzień na +1.35%.

Tymczasem prezydent Stanów Zjednoczonych potwierdził datę spotkania z przywódcą Korei Północnej Kim Jong-ungiem na 12 czerwca. Przywódcy spotkają się w Singapurze.

Dziś po godzinie 15:15 usłyszymy prezesa Europejskiego Banku Centralnego, Mario Draghi'ego, który będzie dziś w kalendarzu ekonomicznym jedyną istotną daną. Prócz tego warto pamiętać, że kończymy tydzień co jest o tyle istotne, że dzisiejsza sesja nakreśli mocno scenariusz na następny tydzień, dlatego na chwilę przed zamknięciem rynków na pewno będę przyglądał się rozwojowi sytuacji.

 

Link do odprawy z godziny 08:45:

 

Dane na dziś.

Piątek:

  • ‍00:30 | NZD | Wskaźnik PMI dla biznesu
  • ‍10:00 | PLN | Wskaźnik CPI (m/m) + (r/r)
  • ‍14:30 | USD | Wskaźnik cen importowych (m/m)
  • ‍14:30 | CAD | Zmiana zatrudnienia
  • 15:15 | EUR | Przemawia prezes EBC, Draghi

Resztę istotnych informacji rynkowych znajdziecie jak zawsze poniżej, w uaktualnieniu posta.

Update's:

09:35

ENTRY: DAX SHORT 13.028, SL10, TP 10 / 20.

09:40

CLOSE: +12.

Pierwsze wejście dziś za nami, ze standardowym wynikiem. Po raz kolejny "strefy dnia" wydają się dobrze oznaczone i może dadzą dziś ładnie zarobić. Tak jak mówiłem na odprawie, wczorajsze poziomy chodziły jak złoto, mam nadzieję, że i dziś tak będzie.

Tymczasem DAX na M5 (screen poniżej).

09:55

Na minutowym wykresie zbliżamy się do poziomu 13.000, który jest dość istotny z perspektywy zagrywania intraday nie tylko ze względu na pełen poziom ale i ze względu na poziom dziennego pivota, który własnie tam się znajduje.

10:15

Pivoty na DAX: 11.05

R3 = 13. 223
R2 = 13.111
R1 = 13.072
P.P = 13.000
S1 = 12.960
S2 = 12.888
S3 = 12.777

10:17

ENTRY: DAX SHORT 13.004, SL10, TP 10 / 20.

Rozegranie przełamania wsparcia lokalnego / pivota. Potencjał dla setupu jest, zobaczymy tylko, czy nie wybronią poziomu.

10:29

CLOSE: -10.

Pivot został wybroniony.

DAX - re-test SMA50 M5

10:46

RE-ENTRY: DAX SHORT 13.009, SL10, TP 15 / 30.

Druga a zarazem ostatnia próba S w tej strefie jeśli kolejny raz zostanie wybroniona. Trend na chwilę obecną dla dzisiejszej sesji jest spadkowy, zatem pozycja ze standardowym SL'em jest racjonalna mimo bliskiego sąsiedztwa ze wsparciem.

10:49

CLOSE: +25.

Wynika z tego, że poprzednio miałem po prostu zły timing na zajęcie tego setupu, szkoda, ale takie jest życie- ciągła nauka.

DAX CLOSE +25

Przy okazji mamy wyładowanie wolumenu na poziomie 750 kontraktów na świecę M1 co przekłada się na największy wolumen na strefie tego dnia.

10:54

Teraz oczywiście bardzo życzeniowo chciałbym, aby wykres ponownie re-testował poziom 13.000, aby móc po raz kolejny sprawdzić siłę podaży w tych okolicach, czyli re-test sekwencji spadkowej.

11:09

Dax doszedł do strefy wyznaczanej z M5 jako strefa wsparcia. Teraz powinien zareagować do poziomów 13.000 / 13.020. Na razie nic ciekawego z sygnałów nie ma a poprzednio na kolejne dołączenie do sella zabrakło ok. 5 punktów.

11:46

ENTRY: DAX SHORT 12.981, SL10, TP 10 / 20.

Standardowe dzienne średnie utrzymują wykres dlatego próba wejścia w kontynuację dzisiejszego trendu.

11:49

CLOSE: +10.

Przyznam, że tak szybkiego zjazdu się nie spodziewałem, choć widziałem jak Eurostoxx nurkuje przez chwilę. Wyjść chciałem na +14 ale zbyt szybko podeszło. W każdym razie, jest ok.

11:55

Byliśmy świadkami niezłego stop-hunt'a na wykresie M1, gdzie wskoczyło masę zleceń. Według tego schematu, powinniśmy podejść teraz ok 30 punktów do góry. Zobaczymy jednak czy to im wystarczyło.

DAX M1

Zaznaczone zielone pola świec od góry do dołu to miejsca wolumenu powyżej 500 kontr/ świec. M1.

Na razie brak konkretnego sygnału a spread w modelach MTF rozjeżdża się tutaj jak nogi amatorskiemu narciarzowi. Czekamy na rozwój sytuacji. Jeśli stop-hunt nie wystarczył, zejście poniżej 970 automatycznie powinno dać zasięg do 940- czyli następnego wsparcia intra.

Póki co reakcje są klasyczne i prawidłowe.

12:26

Miałem zapostować o potencjalnym wejściu w buy stop - ale krew mnie zalała jak zobaczyłem co broker LMAX robi po odpaleniu pozycji i zwątpiłem. To co się dzieje od niedługiego czasu z tym brokerem (a może moimi kontami?) to jest magia jakaś.

Zresztą sami spójrzcie na film (akcja zaczyna się od 02:30 - zakładam BUY STOP po cenie X i TP od niego 30 pkt. Po aktywacji zlecenie Broker LMAX przesuwa TP o około 5-7 punktów od ceny, by jak najszybciej wywalić mnie z rynku i nie dać mi zarobić tyle, ile chcę. Pierwszy TP zdążyłem przesunąć -zdziwiony o co chodzi- drugiego już nie.

 

14:15

Ja wróciłem z krótkiej przerwy. Po złożonej reklamacji na zachowanie Brokera - LMAX reklamacja zostaje uznana za zasadną i koszty tak, jakby to miało być na TP zostają uznane.

Dear client,
Thank you for your email. I can see you have modified the take profit figure few time before this pending order: 42903159 triggered. However, our bridge used one of the TP :12988.3 you set up earlier and executed the trade instead of using the latest TP : 13006.6. This issue is happening on our bridge provider side, and we will need to wait till next Monday(14th of May) , the issue will be totally fixed. The is only happening on pending order with TP/ST setup. For temporary solution, I suggest you to place a pending order without ST/TP, and you can add them manually after the pending order triggered. For this order : 42903159, as a good gesture, we agreed to offer you the price of TP 13006.6 as the closing price as one off. Therefore I have credited PLN XXXX  into your account .
Sorry for any inconvenience this may have caused.

Czyli sprawa zamknięta. ;-)

14:55

Na razie niewiele się dzieje na rynkach - DAX aktualnie zniża się do końca strefy wsparcia i jakby przymierzał się już dłuższą chwilę na próbę wybicia tego poziomu. Jeśli tak się stanie - poziom 12.940 / 12/930 stoi otworem.

DAX M5 - strefy

15:28

ENTRY: DAX LONG 12.970, SL10, TP 10 / 20.

15:34

CLOSE: +12.

Szybka akcja przed wejściem stanów. NASDAQ na wsparciu dziennego Pivota, SP500 pomiędzy P.P a R1 a DAX znajduje się na wspomnianym już wsparciu. Wsparcie nadal trzyma, więc tego typu wejście jest raczej klasyczne.

Można było przytrzymać do tych +20, ale Eurostoxx stoi - co bardzo mnie ciekawi. Nie podąża za DAX'em, który wydaje się reagować wraz ze Stanami. Jeśli europejski indeks 50 spółek nadal będzie w tyle może to sugerować wychodzenie przed szereg na niemieckim indeksie.

15:50

ENTRY: DAX SELL 12.979, SL5, TP 15 / 30.

Wejście z niewielkim stopem, choć pozycja nie złapana najlepiej- dało się fajniej wejść. 

To już czwarte podejście pod wsparcie, które jak widać trzyma. Pozycja może wylecieć zatem na SL'u - nie jest to mimo wszystko wielka wtopa, ponieważ potencjał dla spadków faktycznie jest - kwestia przełamania wsparcia.

CLOSE: -5.

16:30

Ok, wybiła moja godzina, gdzie zwykle zbieram się albo do domu albo na trening. Dziś crossfit w zanadrzu, więc zbieram się chwilkę wcześniej. Z podsumowania dzisiejszego, trzeba przyznać, że po raz kolejny poziomy wyznaczane na odprawie bardzo ładnie trzymały. Wejść było 6 z czego dały 44 punkty netto. Niestety sytuacja z brokerem trochę wybiła mnie z rytmu w ciągu dnia więc musiałem zrobić sobie dłuższą przerwę. Cóż - tak bywa. Warto walczyć o swoje w każdym razie :-) Dwa z wejść wyleciały dziś na SL'u więc nie było tak znowu kolorowo, ale ostatecznie wynik w granicach targetu dziennego. Pamiętajcie, że trading to suma naszych starań z całego okresu rozliczeniowego (np. miesiąca) i warto starać się na co dzień, ale również nauczyć się odpuszczać, gdy coś idzie nie tak.

Dzięki za dzisiejszą obecność, komentarze i sugestie. Jeśli macie jakieś pytania i chcielibyście odpowiedzi w weekend - to ostatni moment na skorzystanie z opcji wysłania maila do nas lub skorzystania z formlarza na dole strony - ponieważ postanowiliśmy raz w tygodniu odpowiadać na maile, newvisiontrading.contact@gmail.com.

Udanego Weekendu!

Maksymilian Bączkowski

Analityk / Trader rynku OTC

Od 2011 roku działa jako Trader na rynku OTC/FX – głównie daytrader. Twórca autorskiej strategii podejścia do inwestycji średnioterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i praca, którą wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej