Analiza Dnia #1

07

-

04

-

2018

Wczorajszy dzień był typowym dniem na zniżki- nie zrobili tego. Czy nie zrobili tego bo retail ładował selle?

Rynki na dziś

Wczorajszy dzień był typowym dniem na zniżki- nie zrobili tego. Czy nie zrobili tego bo retail ładował selle? A może dlatego, że sentyment o mało nie przekręcił cyferblatu? A może dlatego, że wszystkie anty-wskaźniki tego świata opowiadały się za spadkami? Nie. Dlatego, że pewien dwudziestokilkuletni zarządzający sporym funduszem hedgingowym idiotycznie zinterpretował słowa prezydenta Trumpa jakoby taryfy miałby być obniżone co oznaczałby bagatela złagodzenie napięć w handlu. Czyli zatem, panie i panowie, efekt skupowania i domina funduszy, które wywołały niemały ruch - spowodowane były "idiotyczną narracją". Jedynie pytanie, które się teraz nasuwa to czy ruch będzie kontynuowany jako dobra mina do złej gry, czy nastąpi powolne upłynnianie fuck'upowych kontraktów.

DAX

Jak wyżej - rynek nie będzie dziś szczególnie łatwy do rozegrania, a kiedy coś jest niejasne, czasem lepiej po prostu odpuścić niż dać wodzy hazardowej stronie tradera. Generalnie cała strefa powyżej dzisiejszego high jest strefą sell. Dopiero wybicie poziomu 12.340 da kolejny sygnał pro-wzrostowy abstrahując już od tego kto i jak to będzie skupował. Dlatego dziś najdogodniejszym scenariuszem byłoby szukanie S w okolicach 12.250 / 12.340. Jest to dość spora strefa, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Pozycje długie tylko po zmianach sekwencji, czyli przejścia standardowych dziennych średnich + zbudowanie sekwencji HL / HH na interwałach m1/m5.Na razie to tyle, w dniu NFP wszystkiego można się spodziewać dlatego radzę zachować szczególną ostrożność.

Maksymilian Bączkowski

Analityk / Trader rynku OTC

Od 2011 roku działa jako Trader na rynku OTC/FX – głównie daytrader. Twórca autorskiej strategii podejścia do inwestycji średnioterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i praca, którą wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej