Analiza Dnia #37

30

-

05

-

2018

Indeksy na istotnych wsparciach, dane oraz przewroty polityczne we Włoszech, czyli zmienności witaj!

Rynki na dziś: Indeksy na istotnych wsparciach, dane oraz przewroty polityczne we Włoszech, czyli zmienności witaj!

Dzisiejszym kontekstem dnia będą dane, których dzisiaj wiele. Wczorajszy dzień był kontynuacją spadków dla indeksów Europy, zaś dla Stanów jedynie zejściem w dołki dnia, nieznacznie je pogłębiając. Sentyment graczy zaczyna przekręcać się na pozytywny - na razie bez większych przesłanek rynkowych. Choć konkretów brak można to zrozumieć- choćby z powodu zbliżenia w ostatnich dniach w istotne wsparcia dla większości indeksów. Następnie dni powinny zatem wyklarować sytuacje i potwierdzić bądź zanegować obecne poziomy trzymające (jeszcze?) wykresy.

Czego możemy się spodziewać: DAX

Dzisiejszy plan na niemiecki indeks jest stosunkowo prosty i opiewa na obserwacji istotnego na dzisiejszą sesję poziomu. Dokładnie tak jak wczoraj - reakcja była była w punkt. Jak pisałem, dla dalszej zniżki re-test punktu 12.800 będzie sygnałem dla pozycji krótkich i zarazem sygnałem utrzymania całej sekwencji spadkowej, która w ostatnich dniach mocno nam się wyklarowała. Dziś z kolei takim poziomem będzie poziom 12.750. Tak długo jak poziom 12.750 trzyma wykres w dole, tak długo mamy dalsze zasięgi ku dołowi osiągalne. Chcąc je wymienić na pewno trzeba zaznaczyć poziom: (w kolejności od re-testu 12.750) 12.650, 12.600, 12.530. W te poziomy można spokojnie celować, zakładając, że trend nadal się utrzyma i nie zostanie dziś w żaden sposób zanegowany.

Przekroczenie zaś poziomy 12.750 powinno wywołać ruch w okolice: 12.780 / 12.800 / 12.850 gdzie ostatecznie powinien się już dla dzisiejszej sesji zatrzymać (zakładając scenariusz wzrostowy). Podejrzewam, że dziś będzie konsolidacja w poziomach 12.600 - 12.800 i jakiegoś spektakularnego wybicia jak wczoraj nie doświadczymy, jednak jak często powtarzam licho nie śpi, ono czuwa.

Generalnie rzecz ujmując poziom 12.600 do poziomu 12.650 stanowi wsparcie z interwału H1+, co oznacza, że jest to dość istotne wsparcie.

Dax M15 - przegląd poziomów

Dzisiejsze poziomy PV intra:

R3 = 13.626

R2 = 12.976

R1 = 12.810

P.P = 12.695

S1 = 12.524

S2 = 12.405

S3 = 12.120

Dane na dziś:

Środa

  • 08:00  EUR Sprzedaż detaliczna w Niemczech (m/m)
  • 08:45  EUR PKB Francji (k/k
  • 09:55  EUR Zmiana bezrobocia w Niemczech
  • 14:00  EUR Wskaźnik CPI w Niemczech (m/m)
  • 14:15  USD Zmiana pozarolniczego zatrudnienia ADP
  • 14:30  USD PKB (k/k) (Q1)
  • 16:00  CAD Oświadczenie BoC + Decyzja w sprawie stóp procentowych

Update's:

09:36

Niedługo dane z niemieckiej gospodarki, dlatego zaraz przed godziną 10:00 może zatrząść a do tego czasu niewiele się dziać.

Jeśli chodzi o DAX, mamy chwilowe przekroczenie dziennego poziomu PV, utrzymanie powyżej powinno dać ruch na 15 - 20 pkt do miejsca wyznaczonego jako strefa oporowa / sekwencja spadkowa. Czekamy na rozwój.

10:06

Niewielki long za mną, tak jak pisałem po wyjściu powyżej PV. Nie nadawało się to na dzielenie, dlatego odpuściłem zapostowanie. Czekam w dalszym ciągu na dojście do strefy skąd można szukać shortów dla dłuższego ruchu.

10:13

Wyciągnąłem z szafy jednego "egzotyka" jak mogłoby się zdawać, czyli wykres EUR/NZD, który jest w ciekawej sytuacji. Jeśli doczekałbym się niewielkiego pull-back'a, będę to rozgrywał. Zajrzyjcie i powiedzcie co sądzicie. Oczywiście z drugiej strony niepowodzenie takiego setupu automatycznie wygeneruje sygnał na kolejny, tym razem przebicie konsolidacji i rura do dołu. Czekam najpierw na lekką cofkę i spróbuję to rozegrać.

10:20

Dax powoli dobija do strefy, ale na razie brak konkretnego sygnału ze strony albo siły niedźwiedzi albo jej braku z obozu byków.

10:43

Nie miałem konkret sygnału na wzięcie tej S jak pisałem zresztą. Brak pozycji tez pozycja, czekamy dalej.

11:26

Dzień na razie zakrawa na konsolidację. Być może z powodu danych, być może z powodu kilku dni mocnych ruchów. Faktem jednak jest, że i selle na które się nie załapałem na razie wcale nie idą, więc nic straconego.

16:26

Generalnie dzień kupa :) Dwie pozycje, jedna zarobiona druga na b/e i nadal nic na tym rynku :) Tak jak się spodziewałem - konsolidacja po kilku dniach wzmożonego ruchu.

Maksymilian Bączkowski

Analityk / Trader rynku OTC

Od 2011 roku działa jako Trader na rynku OTC/FX – głównie daytrader. Twórca autorskiej strategii podejścia do inwestycji średnioterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i praca, którą wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016.

Tagi:
Powiązane artykuły:

EUR/USD wybija Overbalance

Aktualizacja ostatniej analizy video, rynek EUR/USD wybija kluczowy opór, czy to już koniec spadków?

Czytaj więcej

Analiza video - EUR/USD metodą Overbalance

Jak wygląda aktualna sytuacja technicza na parze EUR/USD? Czy to już czas na korektę?

Czytaj więcej

EUR/USD i Payrolls

Czy payrollsy odwrócą trend spadkowy na EUR/USD?

Czytaj więcej